8 maart 2022 – Van Doorn en Dura Vermeer gaan samen de gladheidsbestrijding in Zuid-Holland regio Noord uitvoeren voor Rijkswaterstaat. Het werk wordt gedaan vanuit de steunpunten Leiden, Bodegraven en Badhoevedorp en loopt 3 winterseizoenen door met kans op verlenging.
Werkzaamheden
We coördineren de uitvoering vanuit de steunpunten in Leiden, Bodegraven in Badhoevedorp. In totaal sturen we 30 strooiploegen aan voor preventieve bestrijding op de omliggende rijkswegen. Bij sneeuwval sturen we 90 ploegen op de weg om de omliggende rijkswegen sneeuwvrij te maken en houden.
Rijkswegen in beheersgebied:
- N44 Wassenaar
- A44 Wassenaar tot Leimuiden
- A4 Den Haag tot Knooppunt de Nieuwe Meer (Amsterdam )
- N11 Leiden tot en met Bodegraven
- A12 Zoetermeer tot en met Harmelen
- A20 Nieuwekerk aan den IJssel tot en met Bodegraven
- A5 Knooppunt De Hoek (Schiphol) tot en met Amsterdam-Westpoort
- A9 Knooppunt Holendrecht (Amstelveen) tot en met Knooppunt Rottepolderplein (Haarlemmerliede)
- A2 Knooppunt Amstel (Amsterdam-Zuid) tot en met Breukelen
Inzet Firestorm
Vanuit Leiden werken 2 chauffeurs met de Firestorm. Deze machine lijkt op een strooiwagen, maar spuit met de geïnstalleerde sproeiers aan de achterkant een warme zoutoplossing onder hoge druk op het wegdek. De hitte en het zout door de ijslaag en laten deze sneller smelten dan normaal (nat) zout.
Samenwerkingspartners
De combinatie Dura Vermeer en Van Doorn gaan het werk oppakken, met ondersteuning van Millenaar & Van Schaik Transport.